fbpx
Boks – Sekcja Amatorska 2018-09-12T10:19:50+00:00

Boks – Sekcja Amatorska

Dla: wszyscy od 15 r.ż.

Trenerzy: Jarosław Nieć, Paweł Rżany, Kamil Czech

Poziom:  

Boks – król sportów walki, szermierka na pięści! Nie mieć podstaw bokserskich to nie mieć szans w praktycznie żadnym starciu. Boks podobnie jak inne sporty walki uczy pokory, hartu ducha, samodyscypliny i umiejętności panowania nad sobą w trudnych sytuacjach, w przeciwieństwie jednak do większości sztuk walki jest też niezwykle praktyczny i stosunkowo łatwy do opanowania. “Stań w ringu, a zobaczymy kim jesteś”.

Sekcja dla amatorów to ABC kompleksowego poznawania technik bokserskich i rozwoju tężyzny fizycznej. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z boksem to pod okiem trenerów nauczysz się postaw bokserskich, prawidłowego wyprowadzania ciosów, uników i pracy ciałem, po to by z czasem odbyć swoje pierwsze sparingi. Jeśli masz już doświadczenia trenerzy dopasują poziom trudności do twoich umiejętności.

W treningach stawiamy na technikę i bezpieczeństwo! Zdrowie uczestnika jest dla nas najważniejsze.

WYPOSAŻENIE: ćwiczymy w lekkim stroju sportowym, w butach na niskiej podeszwie lub obuwiu specjalistycznym, konieczne są rękawice bokserskie i ochraniacz zębów (na pierwszych zajęciach poinstruujemy Cię jakie kupić), koniecznie weź ręcznik i wodę!

TRENERZY

Jarosław Nieć

Rocznik 1972 Założyciel i Prezes klubu bokserskiego MUKS „IRYDA” Mielec. Trener z ponad 10-letnim stażem, z licencją Polskiego Związku Bokserskiego, który wyszkolił i wychował kilka pokoleń mieleckich bokserów. Na swoich treningach skupia się na dyscyplinie, a od zawodników wymaga ogromnej pracowitości, systematyczności i pokory. Twierdzi, że w boksie najważniejsza jest głowa, dlatego skupia się nie tylko na pracy fizycznej ze swoimi podopiecznymi, ale również na przygotowaniu mentalnym. Corocznie pracuje z reprezentacją Podkarpacia podczas zgrupowań kondycyjnych przed Mistrzostwami Polski. Jego cele to Mistrzostwo Polski oraz kilka tytułów mistrzowskich na Podkarpaciu.

Paweł Rżany

Rocznik 1993 wielokrotny reprezentant mieleckiego klubu bokserskiego Iryda na różnych zawodach bokserskich. 9 letnie doświadczeniem w boksie olimpijskim. Obecnie Vice-Prezes i trener Irydy. Od 2015 roku posiadacz licencji trenerskiej i współprowadzący klub Iryda wraz z jego wieloletnim prezesem Jarosławem Nieciem. Spod jego skrzydeł wyrosło wielu perspektywicznych zawodników, o których w najbliższej przyszłości może być głośno w Polsce a obecnie zdobywają liczne nagrody na lokalnych ringach. Dwukrotnie był koordynatorem letniego zgrupowania kondycyjnego. Jego głównym hobby jest boks oraz inne sporty walki. Celem trenerskim na przyszłym rok jest zdobycie mistrzostwa Polski oraz zwycięstwo drużynowe w klasyfikacji turnieju „Puchar Karpat”.

Kamil Czech

Rocznik 1996, od 2012 roku związany z klubem Iryda. Uczestnik mistrzostw Polski, podkarpacia i innych licznych turniejów. Obecnie jestem również jednym z licencjonowanych trenerów przy Polskim Związku Bokserskim. Sport zaszczepił u mnie Pan Jarosław Nieć, Paweł Rżany i wiele innych osób i to samo sam postaram się zrobić ja względem klubowiczów Kuźni Atletów. Cel prywatny/trenerski jeden i niezmienny, Mistrzostwo Polski.