Brazylijskie Jiu-Jitsu – Dla Dzieci

Dla: dzieci powyżej 4 r.ż.

Trener: Bartek Machnik

Poziom:  

BJJ dla dzieci to doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu, która dodatkowo pozwala umacniać zainteresowanie najmłodszych uczestników brazylijskim jiu-jitsu, a także sportem w ogóle. Podczas zajęć dzieci uczą się podstawowych elementów  jiu-jitsu, poznają elementy gimnastyki oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zajęcia u nas w klubie są doskonałą formą sportową nastawioną na korektę wad postawy oraz kształtowaniu prawidłowych nawyków w dążeniu do prawidłowej sylwetki dziecka.

Co jest potrzebne do udziału w zajęciach sportowych dla dzieci?

Rodzic, przychodząc do naszej szkoły sztuk, wypełnia pisemną zgodę na udział dziecka w zajęciach. Dodatkowo prosimy o doniesienie zaświadczenia od lekarza rodzinnego, które stwierdza, że nie ma przeciwwskazań do uprawiania danej dyscypliny.

Jaki strój obowiązuje na zajęciach?

Na pierwsze zajęcia odpowiedni będzie zwykły strój sportowy. W wypadku brazylijskiego jiu-jitsu docelowo należy kupić dla dziecka gi (kimono do jiu jitsu). Można je nabyć w sklepach internetowych (  www.mantoshop.plwww.groundgame.com, www.tatamifightwear.com. Na pozostałych zajęciach dzieci ćwiczą w stroju sportowym, boso.

Czy rodzic bierze udział w zajęciach?

W zajęciach dzieci uczestniczą same. Rodzice mogą obserwować pierwszy trening, przebywając na sali. Później trener prowadzi zajęcia sam, a na koniec dzieci odbierane są przez rodziców. Ma to duże znaczenie, ponieważ dzieci nie rozpraszają się, nie podchodzą do rodziców i wykonują polecenia trenera.

TRENER

Bartek Machnik

Brązowy pas brazylijskiego jiu jitsu , współzałożyciel klub Grappling Mielec, absolwent krakowskiego AWF – u, nauczyciel wychowania fizycznego od 17 lat, instruktor sportów walki, pływania i kulturystyki.  Miłość do jiu jitsu zaszczepił u mnie Łukasz Leś obecny posiadacz czarnego pasa i osoba, która wywarła duży wpływ na rozwój mojego jiu jitsu . Swoje BJJ kształtowałem pod okiem trenera Akademii Fenix Kraków Maćka Kozaka czołowego zawodnika w Polsce.