fbpx
Kettebell 2019-06-19T12:51:41+00:00

Kettebell HardStyle

Dla: od 18 roku życia

Trener: Wiktor Cichoń – Certyfikowany Instruktor SFG1

Poziom:  

JEDYNY W MIELCU CERTYFIKOWANY INSTRUKTOR STRONG FIRST. JEDYNE ZAJĘCIA KETTLEBELL REALIZOWANE WG METODY HARDSTYLE I PROGRAMÓW STRONGFIRST!

W latach 90-tych ubiegłego wieku imigrant z Rosji, były trener Specnazu Pavel Tsatsouline zaczął upowszechniać na zachodzie metody i narzędzia treningu znane na wschodzie od wieków. Tak zaczęła się moda na trening odważnikiem kulowym, zwanym obecnie z angielska kettlebell. Jak się szybko okazało to niezwykle proste narzędzie treningowe – „kula armatnia z uchem” – pozwala dokonać rzeczy niewyobrażalnych, przede wszystkim jednocześnie trenować siłę, wytrzymałość i elastyczność. Przy okazji z racji intensywności treningu „wysysa” tłuszcz, wzmacnia serce i o dziwo ma rehabilitacyjny wpływ na wiele kontuzji związanych zarówno ze sportem jak i z siedzącym trybem życia.

Trening „Kettlebell HardStyle” to unikalna, stworzona przez Pavela Tsatsouline metoda, którą rozwija i propaguje federacja StrongFirst (w Polsce jej członkiem jest Centrum Kettlebell Polska). Teraz dzięki współpracy z akredytowanymi trenerami możesz trenować HardStyle również u nas. Mimo, że HardStyle z powodzeniem wdrożyła US Army do treningu  Navy SEALs , Marines i Army Special Forces jest to trening dla każdego! Trenujemy krok po kroku cierpliwie ucząc się technik i rozwijając muskulaturę oraz siłę stawów i ścięgien. Na samym początku uczymy Cię podstaw oddychania biomechanicznego, przypinania poszczególnych partii mięśniowych, odpowiedniej techniki wykonania ćwiczenia. Na testach po 3 miesiącach czy roku roku będziesz w szoku, że rzeczy dotychczas niewyobrażalne, jak choćby podniesienie jedną ręką ciężaru bliskiego połowie masy twojego ciała stają się twoją normą treningową.

Stopniowanie trudności, dostosowanie do indywidualnych możliwości, doświadczenie certyfikowanego trenera, który musiał zdać mordercze egzaminy – to wszystko gwarantuje bezpieczeństwo w obchodzeniu się z latającą nad głową żeliwną kulą.

TRENER

Wiktor Cichoń – Certyfikowany Instruktor SFG1

Rocznik 1978. Certyfikowany Instruktor StrongFirst SFG1, Instruktor kulturystyki, trener personalny.
Długie lata na bakier ze sportem, co odbiło się fatalnie na wielkości brzucha, zdrowiu i kondycji fizycznej. Mój przypadek pokazuje jednak, że można się opamiętać w każdym wieku. Z przyjemnością podzielę się moimi doświadczeniami w przechodzeniu do jasną stronę mocy : ) Od kilku lat trenuje funkcjonalne sporty siłowe zapatrując się przede wszystkim na nauki Pavela Tsatsouline. Uwielbiam machanie dużymi kettlami. Mam za sobą kurs trenera kulturystyki i trenera personalnego oraz całkiem pokaźne osobiste doświadczenie w dietetyce (ukończyłem też kurs w tym zakresie).

W 2019 roku po ciężkich przygotowaniach przeszedłem kurs i zdałem bardzo rygorystyczny egzamin Instruktora StrongFirst SFG1. Na egzamin składa się 8 elementów – 6 ćwiczeń do perfekcyjnego zaliczenia przed egzaminatorami, test z nauczania oraz osławiony snatch test, czyli 100 rwań (snatchy) wykonanych w ciągu 5 minut 24 kg kettlem.

Mam przyjemność być jednym z pomysłodawców i założycieli Kuźni Atletów.