fbpx
Kettebell 2018-10-27T10:12:57+00:00

Kettebell HardStyle

Dla: od 15 roku życia

Trener: Wiktor Cichoń

Poziom:  

W latach 90-tych ubiegłego wieku imigrant z Rosji, były trener Specnazu Pavel Tsatsouline zaczął upowszechniać na zachodzie metody i narzędzia treningu znane na wschodzie od wieków. Tak zaczęła się moda na trening odważnikiem kulowym, zwanym obecnie z angielska kettlebell. Jak się szybko okazało to niezwykle proste narzędzie treningowe – „kula armatnia z uchem” – pozwala dokonać rzeczy niewyobrażalnych, przede wszystkim jednocześnie trenować siłę, wytrzymałość i elastyczność. Przy okazji z racji intensywności treningu „wysysa” tłuszcz, wzmacnia serce i o dziwo ma rehabilitacyjny wpływ na wiele kontuzji związanych zarówno ze sportem jak i z siedzącym trybem życia.

Trening „Kettlebell HardStyle” to unikalna, stworzona przez Pavela Tsatsouline metoda, którą rozwija i propaguje federacja StrongFirst (w Polsce jej członkiem jest Centrum Kettlebell Polska). Teraz dzięki współpracy z akredytowanymi trenerami możesz trenować HardStyle również u nas. Mimo, że HardStyle z powodzeniem wdrożyła US Army do treningu  Navy SEALs , Marines i Army Special Forces jest to trening dla każdego! Trenujemy krok po kroku cierpliwie ucząc się technik i rozwijając muskulaturę oraz siłę stawów i ścięgien. Na samym początku uczymy Cię podstaw oddychania biomechanicznego, przypinania poszczególnych partii mięśniowych, odpowiedniej techniki wykonania ćwiczenia. Na testach po 3 miesiącach czy roku roku będziesz w szoku, że rzeczy dotychczas niewyobrażalne, jak choćby podniesienie jedną ręką ciężaru bliskiego połowie masy twojego ciała stają się twoją normą treningową.

Stopniowanie trudności, dostosowanie do indywidualnych możliwości, doświadczenie certyfikowanego trenera, który musiał zdać mordercze egzaminy – to wszystko gwarantuje bezpieczeństwo w obchodzeniu się z latającą nad głową żeliwną kulą.

TRENER

Wiktor Cichoń

Kilka lat temu na lotnisku wziąłem do ręki książkę Pavela Tsatsouline pt. „Wielkie wejście odważników kulowych” i z miejsca zakochałem się w kettlach. Nie ma innego tak prostego narzędzia, za pomocą którego można zbudować funkcjonalną siłę i wytrzymałość oraz mięśnie… ale takie prawdziwe, twarde a nie napompowany na siłowni „zestaw dyskotekowy”. Zapraszam na treningi, które mogą zmienić Twoje życie, wygląd i kondycje. Moje zmieniły 🙂