Naszą misją jest dostarczenie Wam możliwości rozwoju
w obszarze sportów walki i funkcjonalnych sportów siłowych.

Kuźnia Atletów im. Stanisława “Zbyszko” Cyganiewicza powstała w 2018 roku z inicjatywy mieleckiego Stowarzyszenia Zdrowie i Fitness (obecnie Stowarzyszenie PRO VIS).

Jesteśmy klubem nastawionym na wysoką jakość oferowanych zajęć.
Posiadamy jedyną w Mielcu salę jiu-jitsu z profesjonalną podłogą i miękkimi ścianami, salę do sportów funkcjonalnych oraz strefę wolnych ciężarów z klatką asekuracyjną. Nasz klub ma około 250 m2 powierzchni użytkowej.

Wzorując się na życiu Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza (ur. 1879 w Jodłowej, zm. 1967 w St. Joseph), wielokrotnego mistrza świata w zapasach klasycznych i wolnoamerykańskich, pisarza, trenera i patrioty pragniemy by klub pod jego patronatem stał lubianym przez Was miejscem treningów i rozwoju osobistego.

Kuźnia Atletów jest przedsięwzięciem niekomercyjnym realizującym cel społeczny jakim jest rozwój młodego pokolenia zawodników oraz dostarczenie możliwości rozwoju tężyzny fizycznej wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Mielca i okolic.

TRENERZY

Łukasz Leś

Czarny pas w BJJ pod Mário „Sukata” Nito. Założyciel Team Sukata – Poland.

Zdobywca wielu medali na zawodach jiu jitsu:

 • złoto 2015 ( brązowy pas ) Mistrzostwa Europy NoGI
 • złoto Rome Open GI – złoto British National NoGI
 • złoto Berlin Open NoGi
 • złoto Berlin Open GI
 • złoto British Open NoGI
 • złoto 2016 ( czarny pas ) Mistrzostwa Europy NoGi
 • złoto Rome Open GI
 • brąz London Winter GI
 • brąz Chicago Open GI
 • srebro Chicago Open NoGI
 • złoto 2017 ( czarny pas ) Mistrzostwa Europy NoGI
 • srebro Rome Open GI
 • brąz Zurich Open NoGI
 • złoto Zurich Open GI
 • złoto Paris Open GI
 • złoto 2018 ( czarny pas ) Mistrzostwa Europy NoGI
 • srebro Rome Open GI
 • brąz ADCC Singapur – srebro

Bartek Machnik

Brązowy pas brazylijskiego jiu jitsu , współzałożyciel klub Grappling Mielec, absolwent krakowskiego AWF – u, nauczyciel wychowania fizycznego od 17 lat, instruktor sportów walki, pływania i kulturystyki.  Miłość do jiu jitsu zaszczepił u mnie Łukasz Leś obecny posiadacz czarnego pasa i osoba, która wywarła duży wpływ na rozwój mojego jiu jitsu . Swoje BJJ kształtowałem pod okiem trenera Akademii Fenix Kraków Maćka Kozaka czołowego zawodnika w Polsce.

Wiktor Cichoń – Certyfikowany Instruktor SFG1

Rocznik 1978. Certyfikowany Instruktor StrongFirst SFG1, Instruktor kulturystyki, trener personalny.
Długie lata na bakier ze sportem, co odbiło się fatalnie na wielkości brzucha, zdrowiu i kondycji fizycznej. Mój przypadek pokazuje jednak, że można się opamiętać w każdym wieku. Z przyjemnością podzielę się moimi doświadczeniami w przechodzeniu do jasną stronę mocy : ) Od kilku lat trenuje funkcjonalne sporty siłowe zapatrując się przede wszystkim na nauki Pavela Tsatsouline. Uwielbiam machanie dużymi kettlami. Mam za sobą kurs trenera kulturystyki i trenera personalnego oraz całkiem pokaźne osobiste doświadczenie w dietetyce (ukończyłem też kurs w tym zakresie).

W 2019 roku po ciężkich przygotowaniach przeszedłem kurs i zdałem bardzo rygorystyczny egzamin Instruktora StrongFirst SFG1. Na egzamin składa się 8 elementów – 6 ćwiczeń do perfekcyjnego zaliczenia przed egzaminatorami, test z nauczania oraz osławiony snatch test, czyli 100 rwań (snatchy) wykonanych w ciągu 5 minut 24 kg kettlem.

Mam przyjemność być jednym z pomysłodawców i założycieli Kuźni Atletów.

Halina Matejko

Naszą trenerską ekipę zasili Góralka która przeprowadziła się na mielecką Ziemię. Parę lat temu kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w łucznictwie, teraz spełnia się w ukończeniach biegów górskich na dystansach ultramaratońskich. Dyplomowany fizjoterapeuta który jednoczenie jest trenerem różnych form treningowych. Ukończyła studia magisterskie z Fizjoterapii oraz podyplomowe z Żywienia na UJ CM w Krakowie oraz zrealizowała liczne kursy i szkolenia w tym temacie. Z pasji do sportu połączyła to z treningiem. Certyfikowany CrossFit Trainer lev 1 oraz CrossFit Kids Trainer, Trener personalny z specjalizacją medyczną zdobyty w renomowanej szkole- Kuźnia Trenerów, Instruktor Fitness- Nowoczesne Formy Gimnastyki, Kettlebell instruktor- tytuł zdobyty przez Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness oraz absolwent szkolenia Kettlebell HardStyle Pavla Tsatsouline’a- Centrum Kettlebell Polska.

Mimo młodego wieku zdobyła bogate paroletnie doświadczenie zawodowe w klubach Crossfit i fitness w Krakowie. Jest również Organizatorem i Head coachem obozów odchudzających i kondycyjnych w górach- Mountain Camp.