fbpx
O Kuźni 2018-09-17T11:02:45+00:00

Naszą misją jest dostarczenie Wam możliwości rozwoju
w obszarze sportów walki i funkcjonalnych sportów siłowych.

Kuźnia Atletów im. Stanisława “Zbyszko” Cyganiewicza powstała w 2018 roku z inicjatywy mieleckiego Stowarzyszenia Zdrowie i Fitness.

Jesteśmy klubem nastawionym na wysoką jakość oferowanych zajęć.
Posiadamy jedyną w Mielcu salkę zapaśniczą z miękką podłogą i ścianami, salkę bokserską z ringiem oraz strefę wolnych ciężarów z klatką asekuracyjną. Nasz klub ma około 250 m2 powierzchni użytkowej.

Wzorując się na życiu Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza (ur. 1879 w Jodłowej, zm. 1967 w St. Joseph), wielokrotnego mistrza świata w zapasach klasycznych i wolnoamerykańskich, pisarza, trenera i patrioty pragniemy by klub pod jego patronatem stał lubianym przez Was miejscem treningów i rozwoju osobistego.

Kuźnia Atletów jest przedsięwzięciem niekomercyjnym realizującym cel społeczny jakim jest rozwój młodego pokolenia zawodników oraz dostarczenie możliwości rozwoju tężyzny fizycznej wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Mielca i okolic.

TRENERZY

Łukasz Leś

Czarny pas w BJJ pod Mário „Sukata” Nito. Założyciel Team Sukata – Poland.

Zdobywca wielu medali na zawodach jiu jitsu:

 • złoto 2015 ( brązowy pas ) Mistrzostwa Europy NoGI
 • złoto Rome Open GI – złoto British National NoGI
 • złoto Berlin Open NoGi
 • złoto Berlin Open GI
 • złoto British Open NoGI
 • złoto 2016 ( czarny pas ) Mistrzostwa Europy NoGi
 • złoto Rome Open GI
 • brąz London Winter GI
 • brąz Chicago Open GI
 • srebro Chicago Open NoGI
 • złoto 2017 ( czarny pas ) Mistrzostwa Europy NoGI
 • srebro Rome Open GI
 • brąz Zurich Open NoGI
 • złoto Zurich Open GI
 • złoto Paris Open GI
 • złoto 2018 ( czarny pas ) Mistrzostwa Europy NoGI
 • srebro Rome Open GI
 • brąz ADCC Singapur – srebro

Bartek Machnik

Brązowy pas brazylijskiego jiu jitsu , współzałożyciel klub Grappling Mielec, absolwent krakowskiego AWF – u, nauczyciel wychowania fizycznego od 17 lat, instruktor sportów walki, pływania i kulturystyki.  Miłość do jiu jitsu zaszczepił u mnie Łukasz Leś obecny posiadacz czarnego pasa i osoba, która wywarła duży wpływ na rozwój mojego jiu jitsu . Swoje BJJ kształtowałem pod okiem trenera Akademii Fenix Kraków Maćka Kozaka czołowego zawodnika w Polsce.

Jarosław Nieć

Rocznik 1972 Założyciel i Prezes klubu bokserskiego MUKS „IRYDA” Mielec. Trener z ponad 10-letnim stażem, z licencją Polskiego Związku Bokserskiego, który wyszkolił i wychował kilka pokoleń mieleckich bokserów. Na swoich treningach skupia się na dyscyplinie, a od zawodników wymaga ogromnej pracowitości, systematyczności i pokory. Twierdzi, że w boksie najważniejsza jest głowa, dlatego skupia się nie tylko na pracy fizycznej ze swoimi podopiecznymi, ale również na przygotowaniu mentalnym. Corocznie pracuje z reprezentacją Podkarpacia podczas zgrupowań kondycyjnych przed Mistrzostwami Polski. Jego cele to Mistrzostwo Polski oraz kilka tytułów mistrzowskich na Podkarpaciu.

Wiktor Cichoń

Rocznik 1978. Długie lata na bakier ze sportem, co odbiło się fatalnie na wielkości brzucha, zdrowiu i kondycji fizycznej. Mój przypadek pokazuje jednak, że można się opamiętać w każdym wieku. Z przyjemnością podzielę się moimi doświadczeniami w przechodzeniu do jasną stronę mocy : ) Doświadczenie sportowe: pięć lat w studenckim klubie judo, kilka sezonów amatorskiego boksu. Od kilku lat trenuje funkcjonalne sporty siłowe zapatrując się przede wszystkim na nauki Pavela Tsatsouline. Uwielbiam machanie dużymi kettlami. Mam za sobą kurs trenera kulturystyki i trenera personalnego oraz całkiem pokaźne osobiste doświadczenie w dietetyce (ukończyłem też kurs w tym zakresie).

Mam przyjemność być jednym z pomysłodawców i założycieli Kuźni Atletów.

Paweł Rżany

Rocznik 1993 wielokrotny reprezentant mieleckiego klubu bokserskiego Iryda na różnych zawodach bokserskich. 9 letnie doświadczeniem w boksie olimpijskim. Obecnie Vice-Prezes i trener Irydy. Od 2015 roku posiadacz licencji trenerskiej i współprowadzący klub Iryda wraz z jego wieloletnim prezesem Jarosławem Nieciem. Spod jego skrzydeł wyrosło wielu perspektywicznych zawodników, o których w najbliższej przyszłości może być głośno w Polsce a obecnie zdobywają liczne nagrody na lokalnych ringach. Dwukrotnie był koordynatorem letniego zgrupowania kondycyjnego. Jego głównym hobby jest boks oraz inne sporty walki. Celem trenerskim na przyszłym rok jest zdobycie mistrzostwa Polski oraz zwycięstwo drużynowe w klasyfikacji turnieju „Puchar Karpat”.

Wiktor Cichoń

Kilka lat temu na lotnisku wziąłem do ręki książkę Pavela Tsatsouline pt. „Wielkie wejście odważników kulowych” i z miejsca zakochałem się w kettlach. Nie ma innego tak prostego narzędzia, za pomocą którego można zbudować funkcjonalną siłę i wytrzymałość oraz mięśnie… ale takie prawdziwe, twarde a nie napompowany na siłowni „zestaw dyskotekowy”. Zapraszam na treningi, które mogą zmienić Twoje życie, wygląd i kondycje. Moje zmieniły 🙂

Arek Boroń

Rocznik 1991. Jestem dyplomowanym trenerem personalnym Akademii Mistrzostwa Sportowego z Wrocławia. Pracowałem jako trener oraz instruktor fitness. Pasjonują mnie sporty dla prawdziwych twardzieli: CrossFit, BJJ, kettlebell, mobility. Jestem też sędzią piłki nożnej w Podkarpackim ZPN. Od 4 lat trenuje CrossFit, a od 2 BJJ. Rozwijam swoje pasje sportowe uczestnicząc w kursach. Obyłem m.in. kurs Kettlebell instructor lvl 1 w Kettlebell Warsaw; szkolenie Mobility comes first lvl1 i lvl 2; Warsztaty Hardstyle Kettlebell metoda StrongFirst organizowanego przez CKB Tarnobrzeg. Prywatnie służę jako żołnierz WOT.

Kamil Czech

Rocznik 1996, od 2012 roku związany z klubem Iryda. Uczestnik mistrzostw Polski, podkarpacia i innych licznych turniejów. Obecnie jestem również jednym z licencjonowanych trenerów przy Polskim Związku Bokserskim. Sport zaszczepił u mnie Pan Jarosław Nieć, Paweł Rżany i wiele innych osób i to samo sam postaram się zrobić ja względem klubowiczów Kuźni Atletów. Cel prywatny/trenerski jeden i niezmienny, Mistrzostwo Polski.